بهمن 4, 1398

بهترین مکان برای قرارگیری تخت خواب در اتاق

در انتخاب یک سرویس خواب انتخاب تخت خواب مناسب با فضای اتاق اهمیت دارد و به زیبایی اتاق خواب جلوه میدهد. پس از خرید تخت خواب نحوه قرارگیری تخت خواب در اتاق خواب از اهمیت ویژه ای برخوردار است. جایگاه مناسب تخت خواب باعث میشود سایر اجزای تخت خواب در اتاق به درستی قرار گیرند. در این قسمت از وبلاگ گامرون چوب به محل درست قرارگیری تخت خواب در اتاق خواب میپردازیم.

قبل از خرید سرویس خواب نوزاد و یا سرویس خواب نوجوان نکات زیر را در نظر داشته باشید.

نکات اساسی محل قرار گیری تخت خواب در اتاق خواب
بهتر است تخت خواب دور از پنجره اتاق خواب قرار بگیرد.
بهتر است جایی در گوشه اتاق خواب برای قرارگیری تخت خواب در نظر گرفته شود.
تخت خواب را به دیوار بچسبانید.بهتر است که تخت خواب به درب ورودی اشراف داشته باشد.این باعث حس امنیت بیشتری در اتاق خواب میگردد.
تخت خواب نباید از بیرون به صورت کامل دیده شود.این نکته نیز باعث حس امنیت بیشتر در هنگام خوابیدن میگردد.
یکی از نکات مهم که باید رعایت شود و در سنت هاب آورده شده است این است که نباید پاها روبروی درب باشد.
قرار دادن تخت خواب در اتاق خواب با دید کامل به درب ورودی
از دیدگاه علم فنگ شویی تخت خواب باید بیشترین فاصله را با درب داشته باشد. از نظر روانشناختی بهتر است تخت خواب به درب ورودی و اصلی اتاق خواب اشراف داشته باشد. در عین حال نباید تخت خواب به شکل کامل از بیرون اتاق دیده شود.هر چه تخت خواب دورتر از درب باشد احساس آرامش خوابیدن بیشتر میگردد. همچنین ویژگی این نوع چیدمان این است که در هنگام باز شدن درب نور بیرون اتاق فرد را بیدار نمیکند. همچنین اگر جایی باشد که بتوان پنجره را دید این نوع چیدمان نیز خوب است.

درنهایت چیدمان باید انرژی مثبت را در اتاق خواب به گردش آورد. دور بودن از درب و همزمان اشراف به درب اتاق حس ناظر بودن را به فرد میدهد. این نکته باعث دور شدن فرد از شلوغی ها میگردد.

قرارگیری تخت خواب در کنار دیوار اصلی اتاق خواب

سعی کنید تخت خواب در کنار دیوار اصلی باشد. ولی به یک نکته باید توجه کنید. داخل دیوارهای اصلی ممکن است لوله عبور کند و صداهای ابجاد شده مانع خواب آرام و راحت میگردد. جایگاه تخت خواب به طرح اتاق خواب و اندازه آن بستگی دارد. این جایگاه در اتاق خواب های مستطیل و مربع متفاوت میباشد. اگر اتاق خواب به شکل مستطیل است باید اتاق را به دو بخش تقسیم کنید. یک بخش شامل تخت خواب و بخش دیگر شامل اجزای دیگر میگردد. قرار دادن سر تخت خواب در کنار دیوار اصلی اتاق از محبوبیت خاصی در کل دنیا برخوردار است.

قرار گیری تخت خواب دور از نور مستقیم آفتاب

تخت خواب را به گونه ای در اتاق خواب قرار دهید که دور از نور مستقیم آفتاب باشد. نور مستقیم آفتاب در هنگام صبح که بیدار میشوید باعث گرم شدن بدن شما میشود. این گرم شدن احساس بدی ایجاد میکند. خوب است که تخت خواب در مکانی باشد که بتوانید نمای بیرون را مشاهده کنید ولی نه جلوی نور مستقیم آفتاب.

یکی از معایب قرار دادن تخت خواب کنار پنجره این است که ممکن است در حین خوابیدن بدنتان سرد شود. در این حالت انرژی بدن از بین میرود و حتی ممکن است در هنگام بیدار شدن احساس سرماخوردگی داشته باشید.

اتاق خواب همینطور که از نام آن پیداست مکانی است برای احساس آرامش و داشتن خوابی راحت. به همین خاطر هر تغییری در اتاق خواب باید باعث احساس آرامش بیشتر در هنگام خواب شود. این تغییر میتواند جایگاه تلویزیون باشد یا حتی رنگ هایی که در اتاق استفاده شده است.

در نهایت احساس آرامش مهمترین مورد در جایگاه تخت میباشد

در نهایت احساسی که در اتاق خواب دارید نشان میدهد که چیدمان موفق بوده است یا خیر. مهمترین نکته این است که در هنگام خوابیدن احساس امنیت و آرامشی داشته باشید. به همین دلیل سعی کنید چیدمان های مختلف را در طول زمان امتحان کنید. در نهایت یک چیدمان است که بهترین احساس را در شما بوجود می آورد.

شاید برایتان عجیب باشد ولی تغییرات کوچک در دکوراسیون اتاق خواب باعث تغییرات بزرگی در روحیه شما میگردد.به همین خاطر به احساس درونی خود توجه کنید و ببینید که تصویر چه چیدمانی در درون شما ایجاد میشود. جایگاه مناسب تخت خواب باعث چیدمان مناسب سایر اجزای اتاق خواب میگردد.

قرار گیری تخت خواب در محل نامناسب باعث میشود احساس امنیت کم شود. داشتن خوابی آرام و راحت برای روز پرانرژی لازم میباشد. اگر میخواهید راندمان کاری خود را بالا ببرید تمام نکات داشتن خواب راحت را رعایت نمایید.این نکات ریز است که باعث رسیدن به موفقیت های بزرگ شده است.

Go to Top