بهمن 4, 1398

انواع تخت خواب مناسب کودک

انتخاب تخت نوزاد و کودک و انتخاب سرویس خواب ارزان و شیک مهمترین وسیله در خرید سیسمونی نوزاد است. این وسیله تا سالها در اتاق خواب کودک قابل استفاده و ماندگار است. به همین دلیل برای انتخابی خوب در ابتدا مدل های مختلف و کاربردهای آنها را بررسی نمایید. در گذشته تخت کودکان فقط مدل کوچک شده تخت بزرگسالان بود. ولی امروزه تخت کودک از مدل های قدیمی فراتر رفته است. در طراحی های جدید خلاقیت ها و ایده های بسیاری به کار رفته است. قبل از انتخاب باید دکوراسیون داخلی اتاق کودک به دقت بررسی گردد. با خرید تخت مناسب کودک بخش بزرگی از خرید اتاق خواب کودک را انجام داده اید. در این نوشته محبوترین انواع تخت مناسب کودک را بررسی میکنیم.

در ماههای ابتدایی تولد فرزند معمولا از گهواره نوزاد استفاده میشود. از مزیت های گهواره ها کم جا بودن و راحتی حمل و نقل آنها می باشد.همچنین نوزاد در گهواره خوابی امن و راحت دارد. بعضی از گهواره ها قابلیت اتصال به تخت خواب والدین را دارند. پس از مدتی باید نوزاد را از گهواره به تخت خواب مناسب کودک منتقل نمایید.در انتخاب گهواره موارد زیر را رعایت کنید:

سایز گهواره مناسب باشد.
ارتفاع گهواره قابل تنظیم باشد.
استحکام گهواره.
چرخ های متحرک.
تخت نوزاد کنار مادر
تخت نوزاد کنار مادر
این نوع تخت قابل اتصال به تخت والدین می باشد و هم سطح تخت والدین است. استفاده از این نوع تخت خواب خیال مادر را راحت میکند. همچنین امنیت و سلامتی نوزاد را نیز تضمین مینماید. از مزیت های تخت خواب کنار تخت مادر به موارد زیر میتوان اشاره کرد:

ارتفاع این نوع تخت خواب قابل تنظیم است.
بالابردن امنیت نوزاد به دلیل اتصال تخت به تخت مادر.
قابلیت استفاده تکی و راحتی در حمل و نقل.
یکی از دیواره ها میتواند حذف گردد و مادر به راحتی به کودک دسترسی داشته باشد.

تخت پارک دو کاربرده کودک

تخت پارک کودک وسیله ای با دو کاربرد است که برای مادران خانه دار مناسب می باشد. سقف این نوع تخت از پارچه است که کودک میتواند در آن استراحت نماید. با برداشتن پارچه کودک در داخل تخت میتواند مشغول بازی شود. این نوع تخت امنیت کودک را بالا میبرد و همزمان فضایی برای بازی کردن ایجاد میکند.مزیت های تخت پارک نوزاد:

مناسب برای خانم های خانه دار.
بالابردن امنیت کودک.
دو کاربرده بودن تخت.
قابلیت استفاده در فضای بیرون منزل.
قابلیت باز و بسته شدن آن.
کوچک و قابل حمل بودن.
تخت های دو منظوره کودک
تخت خواب کودک
تخت خواب هم باید با دوام و هم ظاهری زیبا داشته باشد. این نوع تخت از نظر اقتصادی بسیار مقرون به صرفه میباشد. این نوع تخت تا پایان دوره نوجوانی قابل استفاده میباشند. به دلیل قابل تبدیل بودن آن پس از مدتی میتوانید باکس تعویض نوزاد و دیواره های تخت را حذف کنید تا تخت خواب بزرگتر شود. شاید قیمت آن از تخت های معمولی بیشتر باشد ولی در دراز مدت انتخابی اقتصادی و مناسب میباشد. این تخت دارای باکس تعویض نوزاد و کشوهای متعدد میباشد.این نوع تخت از مهمترین اجزای سرویس خواب کودک میباشد.

تخت‌های دونفره و دوطبقهٔ مخصوص کودکان

تخت خواب دو طبقه

اگر صاحب دو کودک با اتاق خواب مشترک هستید استفاده از این نوع تخت را به شما توصیه میکنیم. این نوع تخت برای کودک بالای 3 سال مناسب است. هر دو تخت از طریق یک نردبان به هم راه دارند.اگر در اتاق محدودیت فضا دارید این نوع تخت انتخابی خوب میباشد. به دلیل مقرون به صرفه بودن اخیرا از این نوع تخت استقبال شده است.از مزایای تخت خواب دو طبقه به موارد زیر میتوان اشاره کرد:

معمولا این نوع تخت ها فضایی سرگرم کننده که کودکان میتوانند بازی کنند.
منعطف بودن و راحتی در استفاده.
مدیریت بهتر فضای اتاق خواب.
برخی از مدل های تخت دو طبقه امکان تنظیم ارتفاع را دارند.

 

تخت خواب های دخترانه و پسرانه

تخت خواب را با توجه به جنسیت فرزند خود انتخاب نمایید.با توجه به جنسیت فرزند طرحی متناسب با سلیقه فرزند خود خریداری نمایید.یکی دیگر از موارد که باید توجه کنید امن بودن تخت خواب است.از تزییناتی متناسب با جنسیت فرزند در اطراف تخت خواب استفاده نمایید.اگر فرزند شما دختر است میتوانید از رنگ های دخترانه و عروسک های دخترانه در اطراف تخت خواب استفاده نمایید.

تخت خواب کودک با چوب طبیعی

تخت خواب با چوب طبیعی از زیباترین تخت خواب های ساخته شده میباشد. این نوع تخت خواب ها دارای اشکال و طرح های بسیار زیبایی هستند. همچنین این نوع از ماندگارترین انواع تخت خواب هستند که قیمت آنها از سایر جنس ها بیشتر میباشد. از مزایای این نوع تخت خواب به موارد زیر میتوانیم اشاره کنیم:

زیبایی و طرح های شکیل.
استحکام بالا.
ماندگاری بیشتر.
چه زمانی اقدام به خرید تخت برای نوزادمان کنیم
انتخاب تخت مناسب برای نوزاد اولین مرحله در طراحی دکوراسیون اتاق خواب نوزاد میباشد.تخت خواب نوزاد و کودک پسرانه و دخترانه از مهمترین اجزای سرویس خواب نوزاد می باشد.وقتی نوزاد شما آماده است که گهواره خود را ترک کند وقت آن شده است که یک تخت مناسب کودک که ارتفاعی نزدیک به زمین دارد را خریداری نمایید.یک مدل تخت محکم و تشکی با کیفیت باعث آرامش نوزاد میشود.متخصصان میگویند باید تشک را 10 سال یکبار تعویض کرد.

بهترین زمان برای انتقال نوزاد از گهواره به تخت نزدیک 3 سالگی می باشد.معمولا پس از چند سال اولیه این نگرانی وجود دارد که نوزاد از گهواره به پایین بیفتد به همین خاطر باید زمانی که نوزاد پر جنب و جوش است به تخت منتقل شود.

باید نوزاد خود را برای انتقال به تخت جدید حتما آماده کنید تا نوزاد همان حس خوب را درهنگام خواب تجربه کند.
اگر احساس کردید نوزاد شما با انتقال به تخت جدید ناراحت شده است به ابن زودی تسلیم نشوید.نوزاد خود را تشویق کنید که از تخت استفاده نماید.اگر کودک بعد از مدتی هنوز ناراحت بود او را به گهواره بازگردانید.
نوزاد خود را برای داشتن تخت خواب جدیدش هیجان زده کنید.یک روش این است که به نوزاد خود بگویید چون بزرگ شده است میتواند از تخت خواب استفاده کند! حتی میتوانید برای تشویق نوزادتان یک مهمانی بگیرید.
تعریف تخت خواب نوزاد و جنس مناسب برای تخت خواب
تخت خواب نوزادی یک تخت کوچک برای نوزادی می باشد که توانایی ایستادن داشته باشد.تنها تفاوت این تخت با تخت معمولی حفاظ دورتادور تخت می باشد.در انتخاب جنس مناسب تخت خواب دقت نمایید. برای انتخاب تخت مناسب جنس چوب را انتخاب نمایید.چوب بهترین جنس میباشد.جنس MDF نیز برای تخت مناسب است.از تخت هایی که تیز است استفاده نکنید تا نوزاد یا کودک شما آسیب نبیند.

تخت خواب مهمترین وسیله در سرویس خواب نوزاد میباشد.در خرید تخت خواب کودک بهترین گزینه خرید تخت خوابی است که کودک تا سالها از آن استفاده کند.کودک شما در سال اول تقریبا 18 ساعت در تخت خود مشغول استراحت است.به همین خاطر مهمترین وسیله ای که باید در انتخاب آن دقت گردد یک تخت مناسب است.پیشنهاد میشود که تخت خواب دو منظوره را انتخاب نمایید.این نوع تخت خواب حتی در دوره نوجوانی برای فرزند شما قابل استفاده میباشد. تخت خواب هم باید ایمنی کودک را تضمین کند و هم راحت باشد.

در خرید یک تخت مناسب و شیک برای نوزاد چه مواردی مهم است؟

تخت خواب نوزاد مهمترین قطعه و بزرگترین قطعه ایست که اول از همه باید انتخاب نمایید.تخت نوزاد در کنار مادر فضایی آرامش بخش به اتاق میبخشد.بدن نوزاد در این سن بسیار ضربه پذیر است.به همین دلیل اگر تخت خواب ویژگیهای مناسب و ایمن را نداشته باشد کودک و نوزادتان آسیب میبیند.رنگ تخت خواب مناسب برای کودک و نوزادتان باید روشن باشد.انتخاب طیف رنگ سفید به دلیل خنثی بودن و روشن بودن این رنگ توصیه میشود.

بعد از ایمنی زیبایی تخت نوزاد جلوه ای زیبا به اتاق خواب نوزاد میدهد.و در نهایت یک ویژگی اساسی دیگر این است که چند سال فرزندتان از این تخت استفاده میکند.آیا تمایل دارید تخت تا پایان نوجوانی قابل استفاده باشد؟

اگر جوابتان بله است پس باید تخت خواب دومنظوره باشد و کیفیت بالایی داشته باشد.

با این همه تخت خواب های متنوع در بازار انتخاب کمی دشوار شده است.سرویس خواب نوزادی تولیدی گامرون انتخاب را برای شما آسان کرده است.چون سه مورد قیمت مناسب,کیفیت بالا و طرح های زیبا رعایت شده است.در خرید و انتخاب تخت خواب مناسب نوزاد و کودک چه نکات زیر باید رعایت شود:

برای محافظت از استخوان نوزاد از تشک مناسب استفاده نمایید.
فضای مناسبی در اتاق برای تخت نوزاد خود در نظر بگیرید.نباید تخت در مقابل نور مستقیم قرار بگیرد.تخت نوزاد را در جایی از اتاق قرار دهید که به اندازه کافی تاریک باشد تا نوزاد شما بتواند خوابی آرام داشته باشد.
اطراف تخت نوزاد حتما برای محافظت از کودک حفاظ محافظی داشته باشد.
در هنگام خرید تخت حتما قد و وزن نوزاد خود را در نظر داشته باشید.
تخت چوبی را در هنگام خرید سرویس خواب نوزاد در نظر داشته باشید.
رنگ کرم و استخوانی بهترین رنگ هنگام خرید تخت نوزاد شما می باشد.
تختی را انتخاب کنید که در فضای زیر آن کشو داشته باشد تا اتاق خواب نوزاد شما همواره مرتب باشد.
انتخاب رنگ تشک به اندازه رنگ تخت اهمیت دارد.
رنگ تخت خواب نوزاد باید هماهنگ با رنگ اتاق خواب نوزاد باشد. برای انتخاب رنگ مناسب برای اتاق نوزاد و تخت خواب درباره ترکیب رنگ ها و تاثیر آنها در روحیه کودک مطالعه نمایید.
تخت خواب با نرده محافظ
کودک شما در حین خوابیدن به دلیل تحرک ممکن است از تخت پایین بیفتد.به همین دلیل خرید تخت خوابی با نرده های محافظ برای حفظ امنیت کودک بسیار مهم میباشد.تخت خواب های دو منظوره گامرون چوب دارای نرده محافظ میباشند که در دوره نوجوانی این نرده ها قابل حذف کردن هستند.

تخت خواب باید دو منظوره باشد
این نوع تخت خواب ها قابلیت تبدیل دارند. به طوریکه با برداشتن نرده محافظ و باکس تعویض نوزاد بزرگتر شده و تبدیل به تخت مناسب نوجوان میگردند.

باکس تعویض نوزاد

تخت خواب های مناسب نوزاد دارای باکس تعویض نوزاد میباشند.این باکس دارای کشو و کمد برای نگهداری وسایل تعویض هستند. باکس تعویض نوزاد قابل حذف کردن میباشد. با حذف آن تخت بزرگتر میشود.

نکات ایمنی تخت خواب نوزاد

مطمئن شوید که نوزاد شما در تخت خواب خود به راحتی تنفس میکند.
تخت خواب باید فضای کافی برای نوزاد و کودکتان داشته باشد

Go to Top